Sage wprowadza rozwiązanie Business Intelligence

Szybkie i skuteczne podejmowanie decyzji w biznesie to klucz do sukcesu przedsiębiorstwa. Firmy, które dbają o swój rozwój, mogą zdobyć ten klucz, wdrażając najnowsze rozwiązanie firmy Sage: Forte Business Intelligence.

Forte Business Intelligence jest narzędziem analityczno-raportującym, którego głównym zadaniem jest wspieranie procesów zarządzania w małych i średnich przedsiębiorstwach m.in. z sektorów handlu, przemysłu i usług. To gotowe, kompletne rozwiązanie dedykowane specjalnie dla Systemu Zarządzania Forte, wykorzystujące zawartą w nim relacyjną bazę danych MS SQL. Jego zastosowanie jest szczególnie istotne dla oceny efektywności podejmowanych działań i planowania potencjalnych kierunków rozwoju przedsiębiorstwa. Z jego pomocą osoby zarządzające oraz szeroko pojęta kadra kierownicza w firmie mogą samodzielnie dokonywać skutecznej analizy danych w takich obszarach jak: finanse, sprzedaż, czy zakupy.

Forte Business Intelligence – podejmuj dobre decyzje

Oprogramowanie Forte Business Intelligence jest łatwe we wdrożeniu, gdyż nie wymaga osobnej, transakcyjnej hurtowni danych – jako narzędzie zintegrowane, wchodzące w skład Systemu Zarządzania Forte, korzysta z informacji dostarczanych wprost przez to oprogramowanie ERP. Zaletą rozwiązania jest wygoda i łatwość użytkowania oraz intuicyjna obsługa – szczególnie przez dotychczasowych użytkowników innych modułów linii Forte. Do najważniejszych cech tego systemu można zaliczyć zwiększenie efektywności procesu zarządzania oraz wsparcie efektywności pracy. W ramach tych korzyści warto wymienić:

Szybki dostęp do informacji niezbędnych do zarządzania przedsiębiorstwem
Możliwość reagowania na sytuacje kryzysowe i wykorzystywanie pojawiających się szans
Wsparcie procesu decyzyjnego
Usprawnienie efektywności procesów w firmie
Oszczędność czasu
Łatwy, intuicyjny dostęp do danych
Forte BI umożliwia również generowanie cyklicznych, interaktywnych zestawień przedstawionych w formie graficznej i ich dystrybucję za pomocą e-maila do zdefiniowanej grupy odbiorców, a także eksport danych do arkuszy kalkulacyjnych.

Pilotaż w autentycznym środowisku biznesowym

Naszym klientom oferujemy unikalną możliwość zapoznania się z funkcjonalnością oprogramowania przed podjęciem decyzji o zakupie. Dzięki usłudze wdrożenia Forte BI Pilot,klient otrzymuje dostęp do kluczowych funkcjonalności Business Intelligence na własnych danych, przez okres aż czterech tygodni. W tym czasie może on sprawdzić rzeczywiste działanie produktu w swoim środowisku i na tej podstawie podjąć decyzję o zakupie. – mówi Łukasz Wilczyński, z-ca dyrektora Działu Zarządzania Produktem Sage sp. z o.o. – W okresie testowym użytkownik nie korzysta z przypadkowej bazy demo, lecz może dokonywać analiz i kreować zestawienia na podstawie autentycznych zdarzeń i procesów zachodzących w swojej firmie.

Płynna integracja z Excelem – ulubionym narzędziem działów kontrolingu

Rozwiązanie Forte BI jest odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku wynikające z trendów rozwoju przedsiębiorstw segmentu SMB, które wraz z rozszerzaniem skali działalności, coraz bardziej potrzebują wiarygodnych informacji o stanie biznesu oraz efektywnych narzędzi do analizy tych informacji. Jego kluczową zaletą jest nieograniczony dostęp dla użytkowników.

Na podstawie badań przeprowadzonych przez DiS [1], można obecnie wymienić około 200 tytułów oprogramowania klasy BI dostępnych na polskim rynku. To co wyróżnia Forte Business Intelligence od innych rozwiązań, to przede wszystkim niski koszt inwestycji oraz szybki czas wdrożenia. Oprogramowanie klasy BI jest wdrażane z reguły tygodniami, a nawet miesiącami. W przypadku rozwiązania Sage, czas potrzebny na jego wdrożenie u aktualnych użytkowników Forte, to zaledwie 3 dni.

Forte Business Intelligence

[1] Rynek Business Intelligence, DiS 2013
zródło:sage