Symfonia Pro gotowa na 2014 i nie tylko

Symfonia 2014: gotowa na zmiany prawne i bogatsza o graficzną prezentację danych analitycznych

symfoniaJest już dostępna najnowsza wersja Systemu Symfonia 2014 – dostosowana do zmian prawnych, które zaczną obowiązywać za niespełna dwa miesiące. Wraz z premierą tej wersji czeka na Państwa niespodzianka. Nową Symfonię wzbogaciliśmy o funkcjonalności analityczne, dzięki którym łatwo i szybko można uzyskać wgląd w finanse przedsiębiorstwa oraz kluczowe procesy biznesowe.

Nowy Rok przywita nas gruntownymi zmianami prawnymi, do których trzeba będzie się przyzwyczaić i wdrożyć. Lepiej więc jak najszybciej zadbać o aktualizacje oprogramowania, by po Sylwestrze, mając system całkowicie zgodny z nowymi przepisami, całą energię poświęcić na dostosowanie codziennych obowiązków do nowych realiów.

Symfonia jak zwykle zgodna z prawem

System Symfonia 2014 opracowano pod kątem nowych przepisów, które wejdą w życie od stycznia 2014 r. Jak wiadomo, w konsekwencji zmian w ustawie o VAT, przedsiębiorcy będą inaczej niż dotychczas identyfikować momenty powstawania obowiązku podatkowego. Wedle zasady ogólnej, VAT będzie rozliczany w oparciu o daty dostawy i świadczenia usług, a nie daty wystawienia faktur. W związku z tym, w najnowszej wersji Symfonii (programy Finanse i Księgowość, Handel oraz Faktura), zaimplementowaliśmy stosowne zmiany funkcjonalne. Dzięki nim, będą mogli Państwo w poczuciu bezpieczeństwa i w zgodzie z nowymi regulacjami, szybko rozliczać podatki.

Wizualizacja danych analitycznych w rozbudowanej wersji Symfonii

Nowej wersji Systemu Symfonia 2014 towarzyszy dodatkowa funkcjonalność, która pozwala w wygodny, intuicyjny sposób uzyskiwać bieżące informacje o finansach i procesach biznesowych. Dane są dostępne w postaci gotowych, predefiniowanych wykresów, raportów oraz zestawień. Użytkownicy mogą też samodzielnie tworzyć własne, indywidualne zestawienia pod kątem specyficznych wymagań informacyjnych. Nowa funkcjonalność oferowana jest w rozszerzonej wersji Systemu Symfonia 2014, oznaczonej jako Symfonia PRO i jest dodatkowo płatna, przy czym warto podkreślić preferencyjne ceny. Np. aktualni klienci użytkujący Symfonię będą mogli skorzystać z tych funkcjonalności już od 120 do 250 zł (w zależności od modułu).

Współczesne firmy potrzebują bieżących informacji o swojej kondycji

Graficzne wizualizacje analityczne, dostępne w wersji PRO Symfonii 2014, odpowiadają potrzebom firm, którym zależy na uzyskiwaniu bieżącej wiedzy o stanie finansów oraz wygodnym i szybkim dostępie do kluczowych danych, np. rozrachunków, sprzedaży czy stopnia wykonania budżetu. Wiedza taka, udostępniona w postaci wykresów i przejrzystych zestawień, doskonale wspiera zarządzanie organizacją i jest bardzo pomocna w podejmowaniu decyzji biznesowych.

Zależało nam, by w Państwa ręce oddać intuicyjny, łatwy w użyciu i wydajny system. Dlatego prezentacje graficzne Systemu Symfonia PRO 2014 oparliśmy m.in. na tabelach przestawnych oraz zdefiniowanych wymiarach analitycznych. W efekcie powstało profesjonalne, użyteczne i dosyć elastyczne narzędzie. Możliwe jest definiowanie własnych zestawień, zapisywanie w pamięci ich parametrów, przesyłanie wykresów mailem wprost z systemu, eksportowanie danych, zestawień i wykresów do zewnętrznych plików oraz zapisywanie ich w wielu rozszerzeniach. Ponadto, w systemie dostępny jest autonomiczny kreator wykresów, który poszerza możliwości wizualizacji danych.

Ideą wzbogaconej wersji PRO Symfonii jest wsparcie zarówno kierownictwa, które potrzebuje bieżących informacji o kondycji biznesu, jak i księgowych, którzy często przygotowują dla właścicieli i menedżerów odpowiednie zestawienia i raporty. Z pewnością, przy pomocy Systemu Symfonia PRO, obie grupy użytkowników zaoszczędzą mnóstwo czasu i energii, uzyskując dokładnie takie zestawienia, na jakich im zależy – szybko i w wygodny sposób.

symfonia 2014

Pozostałe nowości funkcjonalne w Symfonii

W Systemie Symfonia 2014 pojawiły się również inne zmiany: m.in. dodaliśmy funkcjonalność wspierającą podmioty stosujące tzw. zakup z odwróconym obciążeniem VAT (dla transakcji w obrocie stalą, złomem i odpadami). Udostępniliśmy również nowe mechanizmy pozwalające w wygodny sposób kontrolować rozrachunki pod kątem wykorzystania ulgi na złe długi. W Symfonii Handel 2014 pojawiły się nowe funkcjonalności ułatwiające rozliczanie remanentów. Są też dostępne nowe paragony, zgodne z wchodzącymi w życie przepisami (umieszczanie rabatów i narzutów, zmiana mechanizmu w uproszczonej dokumentacji fiskalnej). Podobne zmiany udostępniamy w Symfonii Faktura 2014, w której dodatkowo pojawiła się możliwość umieszczania na fakturach daty dostawy lub świadczenia usługi. W Symfonii Mała Księgowość dostępne są zaktualizowane wzory deklaracji podatkowych i ZUS, a system dostosowano do współpracy z nową wersją programu Płatnik.